Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

27 říj
PODZIMNÍ PRÁZDNINY
Datum 27.10.2021 - 29.10.2021
1 lis

III.A, IV.A a V.A

cena 120,- Kč

3 lis
Zdravá pětka
03.11.2021

Třída II.A  8.00 - 9.40 

Třída V.A  10.00- 11.40 

5 lis
Zdravá pětka
05.11.2021

Třída III.A  8.00 - 9.40 

Třída IV.A  10.00- 11.40 

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

Exkurze do kaolinového dolu v Nevřeni

   

Po delší přestávce jsme opět využili nabídky Střední průmyslové školy dopravní v Plzni, abychom se jako jejich partnerská škola v projektu Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji zúčastnili exkurze, tentokrát s ekologickou tematikou. Vybraní žáci 7. a 8. tříd vyrazili v úterý 5. října do kaolinového dolu v Nevřeni.

Nevřeň očima účastníků:

5. října 2021 se vypravili někteří žáci ze 7. a 8. tříd do kaolinového dolu. V 7.45 jsme se všichni sešli a v 8.00 začali s respirátory a hlasitým pozdravem nastupovat do autobusu. Jeli jsme asi 23 minut. Když jsme vystoupili, sedli jsme si v altánu vedle zajímavého domu, který byl celý prosklený a prodávali v něm různé suvenýry. Snědli jsme si svačinu, kterou nám dovezla paní učitelka ze Střední průmyslové školy dopravní v Plzni. Naše paní učitelka nás pak rozdělila na dvě skupiny. Naše skupina šla do dolu jako první. Cesta vedla asi 1 km lesem do kopce. U vchodu do dolu nám pan průvodce rozdal helmy a mohli jsme vyrazit.

Nejdřív to bylo jako schody do sklepa, ale potom jsme se ocitli více než 20 metrů pod zemí v obrovském sále s vysokým stropem. Řekli jsme si něco o tom, co je to kaolin a jak se v dole těžilo. Zajímavostí bylo, že se v dole natáčela pohádka Čertí brko.

V podzemí to byl opravdu zážitek, protože nikdy nevíte, kdy praskne jedno z bezpečnostních sklíček, která byla rozmístěna na každém rohu. Když by se stěna z kaolinu pohnula, tak by to sklíčko prasklo. V dole jsme byli asi hodinu, někde to bylo obrovské a jinde jsme se zase museli přikrčit. Bylo to opravdu něco, co jen tak nezažijete. 

Když jsme vylezli zpátky na povrch, vystřídali jsme se s druhou skupinou a vraceli jsme se po naučné stezce. Po cestě jsme se z naučných tabulí dozvěděli např, že mravenců je na Zemi více než lidí, a dokonce i více váží a také, že v dole žije 5 druhů netopýrů.

Výlet se mi moc líbil a chtěla bych někdy jet znovu.

Tereza Kozová a Kateřina Procházková VII.A