Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Všichni strávníci, kteří byli přihlášeni, ke stravování v naší jídelně v loňském školním roce, jsou automaticky přihlášeni na tento školní rok.  Žáci loňských 9 tříd jsou vyřazeni.

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

Nenalezeny žádné události

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

Úspěch „filmařů“ z VIII.A – 1. místo v celostátním kole soutěže Objektiv 2020

 

 

 

Na podzim se trojice žáků z VIII.A pod vedením pana učitele Pavla Káčerika zapojila do soutěže Objektiv 2020, která je určena pro mladé fotografy a filmaře. Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak skupiny žáků. Právě pro druhou možnost se rozhodli Míša Soušková, Daniel Hudec a Jakub Touš, kteří se společně pustili do natáčení krátkého filmu o Chotěšově a pověstech s ním spojených.

S nápadem na soutěž přišel pan učitel, který se nás zeptal, jestli bychom to nechtěli zkusit. Tak jsme se domluvili, že to zkusíme a uvidíme. Nejdřív jsme si rozhodli, na co bude náš film zaměřený a podle toho jsme se domlouvali, kam a co natočit. Pak jsme začali psát scénář podle pověstí a míst, kde se odehrávaly. Natáčení samotné bylo v docela náročných podmínkách a fyzicky i časově bylo celkem náročné, ale bavilo nás to. Nejtěžší bylo stříhání videa a namlouvání textu. Naštěstí se nám to povedlo. Celkem hodně nás to bavilo a jsme rádi, že jsme s naším filmem uspěli.

                                                                                                         

Film Pověsti o Chotěšově se jim opravdu moc povedl a v celostátním kole obsadili celkové 1. místo v kategorii Krátký film – skupina žáků 13-16 let.

Děkujeme za vynikající výkon a vzornou reprezentaci naší školy, film určitě najde využití také ve výuce vlastivědy, dějepisu a českého jazyka. Již nyní je součástí únikové hry o Chotěšově, která právě probíhá a je určena žákům 5.-9. ročníku.

Na film se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=oAwhKG8Zzbc&t=160s