Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Všichni strávníci, kteří byli přihlášeni, ke stravování v naší jídelně v loňském školním roce, jsou automaticky přihlášeni na tento školní rok.  Žáci loňských 9 tříd jsou vyřazeni.

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

Nenalezeny žádné události

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

Co se děje v I.A

      

Děti z prvních a druhých tříd mají to štěstí, že mohou chodit do školy a učit se ve třídě. I přes různá hygienická opatření si společné učení užívají.

 

  

Začátkem února se prvňáčci pustili do svého prvního projektu na téma Zimní sporty. Seznámili se s různými druhy sportů, luštili početní tajenky, v obrázku hledali ukryté sportovní potřeby. Nechyběl ani praktický úkol, při kterém si děti nasadily ,,papírové brusle“ a v tělocvičně proběhla soutěž družstev. Na závěr děti zhodnotily, co se jim při skupinové práci líbilo a co nikoliv. Nejvíce se všem líbilo netradiční uspořádání lavic ve třídě, spolupráce ve skupině. Všechny děti se shodly na tom, že by se takto chtěly učit často.

    

 

 

10.2. 2021 si děti v I.A vyzkoušely šití. Každý si vybral jedno zvířátko, které si ozdobil pomocí knoflíků. Všechny děti se velmi snažily a byly šikovné. Na závěr zvířátka ozdobily plyšovými drátky. Při práci jsme se nevyhnuli několika píchnutím jehlou, ale výsledek práce byl natolik povedený, že na drobné bolístky se rychle zapomnělo.

  

12.2. 2021 proběhl v první třídě Srdíčkový den. Paní učitelka seznámila děti s legendou o svatém Valentýnovi a s tradicemi, které jsou s tímto svátkem spojeny. Z domova si každý přinesl pro spolužáky připravené valentýnky, na jejichž předání se všichni moc těšili a měli z nich velikou radost. Na závěr děti vyrobily valentýnské srdíčko pro svoji rodinu.