Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Všichni strávníci, kteří byli přihlášeni, ke stravování v naší jídelně v loňském školním roce, jsou automaticky přihlášeni na tento školní rok.  Žáci loňských 9 tříd jsou vyřazeni.

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

Nenalezeny žádné události

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

Lyžařský výcvik žáků 7. ročníku - Železná Ruda

 

11 žáků sedmého ročníku hned po jarních prázdninách vyrazilo na lyžařský výcvik do Železné Rudy. Přestože sněhu zrovna moc nebylo, na lyžích si to užili všichni.

Byli jsme v penzionu s názvem Alpský dům. My kluci jsme byli na pokoji po čtyřech a holky byly na pokoji po sedmi. První den jsme šli vedle na louku,  kde jsme se jenom učili vyšlapávat, nosit lyže, jak jezdit na kotvě a tyhle základní věci. Rozdělili nás na dvě skupiny, ty co už lyžovali a ty co ještě ne. V pondělí a v úterý jsme už lyžovali na sjezdovce.Tam jsme se učili např. oblouk v pluhu, carvingový oblouk a ty v lepší skupině ještě doučovali ty v té horší jak jezdit na kotvě. Hráli jsme i hry např. koulovanou při jízdě a taky jsme si dávali závody v "bruslení".Ve středu jsme šli do města do environmentálního muzea. Měli jsme jít na Pancíř, ale bylo špatné počasí. Po muzeu jsme šli nakoupit a zpět na penzion.Odpoledne jsme v penzionu hráli hry a koukali na film.Ve čtvrtek jsme si ráno vyšlápli sjezdovku nahoru , protože nahoře byl kus, kde byl sníh.Tam jsme si dávali závody. Odpoledne jsme šli na Černé jezero a pak taky ještě něco nakoupit. V pátek jsme ráno šli na procházku a  po obědě jsme jeli zpátky domů. Bylo to tam skvělý, myslím, že jsme si to všichni užili.

Jakub

 

Na lyžáku to bylo super. Bavilo mě to lyžování, jenom škoda,  že nebylo moc sněhu.  Také škoda, že jsme nešli na Pancíř, protože pršelo, ale alespoň jsme šli na  Černé jezero. Bylo to super a  klidně bych jela znova.

Karolína

 

Výcvik byl v ŽELEZNÉ RUDĚ, kde bylo i dost sněhu, abychom se naučili lyžovat.Tři dny jsme lyžovali, čtvrtý den byl výletní  - do města do muzea horské přírody a pro dobroty do COOPU. Pátý den byl turistický - výšlap na Čertovo jezero. Šestý den byl poslední,rozloučili jsme se s městem a vlakem odjeli do Dobřan a do svých domovů.Výcvik se všem líbil a užil jsem si ho.

Radek

Lyžařský výcvik jsme si užili,všichni jsme se naučili lyžovat i přes všechny pády a pokaždé byla sranda. Hlavně první cesta lanovkou, kde pár lidí mnohokrát za sebou spadlo. Pokoje byly dost malé, ale líbilo se nám tam i přes pár nepoživatelných obědů. Navštívili jsme muzeum se spoustou zajímavostí a malým kinem s 3D filmem. Šli jsme na procházku k Černému jezeru, kde každého nejvíc zajímaly kachny. Cestou jsme hráli soutěže. A nakonec poslední den jsme byli všichni smutní, že musíme jet domů. Snad nikdy na lyžák nezapomeneme.

Veronika