Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Všichni strávníci, kteří byli přihlášeni, ke stravování v naší jídelně v loňském školním roce, jsou automaticky přihlášeni na tento školní rok.  Žáci loňských 9 tříd jsou vyřazeni.

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

Nenalezeny žádné události

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

Ptáci - 2. workshop v rámci projektu Přírodní učebna

Ve čtvrtek 5. prosince proběhl další z workshopů v naší nově budované přírodní učebně v areálu školní zahrady. Po říjnové mykologické výpravě jsme se tentokrát zaměřili na naše ptactvo.

Již několik týdnů je v blízkosti jezírka v provozu krmítko se zabudovanou kamerou, takže žáci mohou na obrazovce v 1. patře školy pozorovat malé opeřence z bezprostřední blízkosti. Záznamy z této kamery jsme během workshopu také využili, hlavně jsme ale pozorovali přímo na zahradě pomocí dalekohledů, vyhledávali v atlasech jména jednotlivých druhů ptáků a pouštěli si jejich hlasy. Největší zastoupení mezi pozorovanými druhy měl vrabec polní, vrabec domácí, hrdlička zahradní, straka obecná, sojka obecná, sýkorka koňadra a sýkora modřinka.

Mgr. Petr Koňařík