Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Všichni strávníci, kteří byli přihlášeni, ke stravování v naší jídelně v loňském školním roce, jsou automaticky přihlášeni na tento školní rok.  Žáci loňských 9 tříd jsou vyřazeni.

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

Nenalezeny žádné události

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

  • Důležité upozornění
    Důležité upozornění
  • Oznámení o karanténě
    Oznámení o karanténě
  • Roušky i ve třídě
    Roušky i ve třídě

Páťáci - parťáci

  

Žáci 5. tříd se v etické výchově učili o komunikaci a spolupráci, a tak si některé aktivity prakticky vyzkoušeli během společného projektového dopoledne.

Již na konci minulého týdne se všichni páťáci dozvěděli, s kým budou ve skupině spolupracovat a hned museli zapracovat na prvním úkolu - domluvit se na názvu týmu a v pondělí na projektové dopoledne dorazit všichni sjednoceni nějakým společný znamením.

V pondělí 18. listopadu se tak sešlo šest skvělých týmů. Po rychlém vzájemném představení následoval první dovednostní úkol, kdy musel celý tým postupně prolézt kruhem z provázku, aniž by se přestali vzájemně všichni držet za ruce. Po úspěšném zvládnutí prolézačky byl připraven znalostní kvíz, v němž bylo nutné prokázat své znalosti z českého jazyka, angličtiny, přírodovědy, vlastivědy, hudební a výtvarné výchovy.

Dobře spolupracovat bylo zapotřebí i během stavby věže ze špejlí nebo shánění věcí podle abecedy. Každá skupina pak ještě vytvořila plakát na téma jednoho geometrického útvaru nebo tělesa a pak už na týmy čekal nejtěžší úkol. Tím byla překážková dráha ve sportovní hale. Dráhu museli společně zdolat úplně všichni a navíc byl v každém týmu jeden, kdo nemohl chodit, jeden, který neviděl a jeden, který nesměl mluvit. Ostatní týmy mezitím skládaly obrázky z barevných víček.

Tři společné hodiny moc rychle utekly, takže každý ještě dostal malý domácí úkol - pomocí semaforu zhodnotit společnou práci a jednotlivé úkoly. Naposledy jsme se všichni sešli ještě v úterý a každý podle svého semaforu řekl, co se mu líbilo a co mu vadilo.

Shodli jsme se na tom, že se nám spolupráce líbila a většině se i dařilo odvést dobrou práci, takže se určitě zase někdy společně sejdeme a opět budeme parťáci.

V.A a V.B