Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Všichni strávníci, kteří byli přihlášeni, ke stravování v naší jídelně v loňském školním roce, jsou automaticky přihlášeni na tento školní rok.  Žáci loňských 9 tříd jsou vyřazeni.

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

Nenalezeny žádné události

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

Výročí Sametové revoluce

 

30 let od Sametové revoluce si v posledních dnech připomínáme i v naší škole.

Již 4. listopadu proběhlo v 9. třídě promítání filmu Dopisy přes železnou oponu v rámci festivalu Měsíc filmu na školách - Příběhy bezpráví. Žáci měli možnost seznámit se s životem v době normalizace a událostmi 17. listopadu. V další hodině dějepisu pak  besedovali s učiteli, kteří v době revoluce studovali a byli tak v samotném centru revolučního dění. Nakonec se deváťáci vypravili do Západočeského muzea v Plzni, kde právě probíhá výstava Listopad 1989 v Plzni.

Kromě prohlídky výstavy mapující období normalizace a průběh Sametové revoluce  se žáci posadili za klasické psací stroje a pokusili si napsat krátkou úvahu na téma Svoboda. Kopie všech prací, které v průběhu výstavy vzniknou budou svázány do knih a uloženy jak v Západočeském muzeu v Plzni, tak v Knihovně Václava Havla v Praze. Během krátké chvíle tak vznikly velmi zajímavé práce, z nichž je patrné, že si současná mladá generace uvědomuje, že svoboda není v každé době samozřejmostí.

Mgr. Hana Duffková