Kalendář akcí

18 čvn
Ručičky kraje
Datum 18.06.2019 9:00

vybraní žáci 5.- 8. ročníku

25 čvn
DJKT (Romeo a Julie)
Datum 25.06.2019 8:00 - 14:00

výběr žáků 8. tříd

26 čvn
Branný den
Datum 26.06.2019 8:00
27 čvn

ocenění úspěšných žáků, pěvecká a taneční vystoupení, rozloučení žáků 9. třídy

28 čvn
Vysvědčení
Datum 28.06.2019 8:00 - 9:00

Meteostanice školy

Priority školy

 

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš školní vzdělávací program Tvořivá škola začíná větou: Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

V naší škole pracuje mladý a stabilní, plně kvalifikovaný učitelský sbor. V rámci základní školy provozujeme školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Jsme tradiční, moderně vybavená škola, která směle konkuruje velkým městským školám a v mnohém je i předčí. Záleží nám na kvalitním školním i zájmovém vzdělávání, které bude odrážet potřeby a zájmy všech žáků a bude provázeno očekáváním reálných výsledků – znalostí a dovedností uplatnitelných v praktickém životě.

 

Hlavním záměrem práce školy je proto vychovat zdravě sebevědomého žáka. Škola vytváří pozitivní vztah ke vzdělání a motivuje k dalšímu celoživotnímu vzdělávání,  učí žáky logicky uvažovat a řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, respektovat práci druhých a poznávat své reálné možnosti v životní i profesní orientaci.

Pohádkové odpoledne pro budoucí prvňáčky

 

Školní rok se pomalu nachyluje a budoucí prvňáčkové se již moc těší do školy. Ve čtvrtek 11. dubna jsme pro ně uspořádali  pohádkové odpoledne.

Na několika stanovištích byly pro děti připraveny různé úkoly. Budoucí školáčci poznávali tvary a barvy, vybarvovali obrázky, navlékali korálky, skládali puzzle, poznávali pohádkové postavičky nebo si z papíru vystříhávali a lepili čmeláčky. Se vším jim pomáhali žáci 6. a 7. třídy oblečení v pohádkových kostýmech a samozřejmě paní učitelky a asistentky z 1. stupně. Za splnění úkolu dostaly děti razítka a na závěr si pak mohly vybrat drobné dárečky, které pro ně vyrobili žáci naší školy v hodinách výtvarné a pracovní výchovy. Administrativní zápis žáků do 1. třídy proběhne 25. dubna od 13.00 do 17.00  v budově školy. Na všechny budoucí prvňáčky se už nyní moc těšíme.

Mgr. Hana Duffková