Důležité informace

INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Všichni strávníci, kteří byli přihlášeni, ke stravování v naší jídelně v loňském školním roce, jsou automaticky přihlášeni na tento školní rok.  Žáci loňských 9 tříd jsou vyřazeni.

Odhlašování obědů je možné elektronicky, telefonicky do 14.00 hod předchozího dne.

Od 1. 9. 2019 došlo k navýšení cen stravného

Cena obědů dle věkové kategorie:

6-10let – 25,- Kč.

11-14let – 27,- Kč.

15let – 29,- Kč.

Kalendář akcí

Nenalezeny žádné události

Meteostanice školy

Priority školy

Jsme škola vesnická, moderní, s nejmladším učitelským sborem v Plzeňském kraji a náš vzdělávací program se jmenuje Tvořivá škola. Pracujeme, učíme se, tvoříme a žijeme v pohodě.

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš ŠVP Tvořivá škola říká:

Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

 

 

 

Ukliďme Česko

 

V sobotu 6. dubna se na několika místech v Chotěšově objevily tyto tabulky. Žáci z naší školy se již poněkolikáté zapojili do akce Ukliďme Česko a vybraná místa, která spíše připomínala skládku odpadků, dali do pořádku.

Ráno se u školní jídelny sešlo kolem 30 dobrovolníků, kteří se vydali provádět jarní úklid v naší obci. Tradičně se uklízelo v okolí školy, podél klášterní zdi, na kostelních schodech, na Ostrově a u Národního domu. Děti a dospěláci z Turistického oddílu mládeže se letos pustili do úklidu v okolí nádraží. Jako každý rok nám ani letos nestačily nafasované pytle s logem akce a museli jsme si vypomáhat zásobami z domova. Kromě nejrůznějších papírů, obalů a sklenic jsme nasbírali několik pytlů hliníkových plechovek a plastových lahví. Opět nechyběly kuriózní nálezy v podobě mobilního telefonu, výfuku od auta, pytle s několika páry bot či pětilitrové sklenice s naloženým hermelínem. To všechno se jen tak povalovalo v křoví u cesty, kudy denně chodí desítky lidí. Také Vás napadá otázka "Proč? V době, kdy máme v obci odpadkové koše a kontejnery, provádí se pravidelné svozy plastů a funguje sběrný dvůr, kam je možné odpad bezplatně odvézt? "

Děkujeme všem, kteří na dnešní úklid přišli a pomohli přírodě, aby byla o trochu hezčí a čistější. Uvidíme, na jak dlouho.

Mgr. Hana Duffková