Kalendář akcí

29 kvě
Bezpečný internet I. (V.A, V.B)
29.05.2019 8:00 - 10:00

preventivní program

30 kvě
Divadelní představení žáků III.A
30.05.2019 16:00 - 17:00
31 kvě
Mobilní trilopark
31.05.2019 8:00 - 13:00

cena 50 Kč na žáka

3 čvn
Týden čtení dětem
03.06.2019 - 09.06.2019

Meteostanice školy

Priority školy

 

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš školní vzdělávací program Tvořivá škola začíná větou: Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

V naší škole pracuje mladý a stabilní, plně kvalifikovaný učitelský sbor. V rámci základní školy provozujeme školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Jsme tradiční, moderně vybavená škola, která směle konkuruje velkým městským školám a v mnohém je i předčí. Záleží nám na kvalitním školním i zájmovém vzdělávání, které bude odrážet potřeby a zájmy všech žáků a bude provázeno očekáváním reálných výsledků – znalostí a dovedností uplatnitelných v praktickém životě.

 

Hlavním záměrem práce školy je proto vychovat zdravě sebevědomého žáka. Škola vytváří pozitivní vztah ke vzdělání a motivuje k dalšímu celoživotnímu vzdělávání,  učí žáky logicky uvažovat a řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, respektovat práci druhých a poznávat své reálné možnosti v životní i profesní orientaci.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 14. 2. 2019 odpoledne se na naší škole konala soutěž v anglické konverzaci. Zúčastnilo se více jak 20 žáků 2. stupně a všichni podali velmi slušný výkon. Hodnotila se konverzace na vylosované téma, zvládnutí různých komunikačních situací, poslech a popis obrázku. V kategorii 6. – 7. ročník zvítězil Nicolas Pálek (7.A), na druhém místě byl Jan Mastný (7.A) a třetí místo obsadil Patrik Jamrich (7.A). V kategorii žáků 8. - 9. ročníku se ve velmi silné konkurenci nejlépe dařilo Karolíně Šindelkové (9.A), druhý skončil Daniel Michal (8.B) a třetí místo patřilo Barboře Konopíkové (9.A). Děkujeme všem soutěžícím za účast a těšíme se opět na příští rok. Mgr. Olga Čmolíková