Kalendář akcí

18 čvn
Ručičky kraje
Datum 18.06.2019 9:00

vybraní žáci 5.- 8. ročníku

25 čvn
DJKT (Romeo a Julie)
Datum 25.06.2019 8:00 - 14:00

výběr žáků 8. tříd

26 čvn
Branný den
Datum 26.06.2019 8:00
27 čvn

ocenění úspěšných žáků, pěvecká a taneční vystoupení, rozloučení žáků 9. třídy

28 čvn
Vysvědčení
Datum 28.06.2019 8:00 - 9:00

Meteostanice školy

Priority školy

 

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš školní vzdělávací program Tvořivá škola začíná větou: Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

V naší škole pracuje mladý a stabilní, plně kvalifikovaný učitelský sbor. V rámci základní školy provozujeme školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Jsme tradiční, moderně vybavená škola, která směle konkuruje velkým městským školám a v mnohém je i předčí. Záleží nám na kvalitním školním i zájmovém vzdělávání, které bude odrážet potřeby a zájmy všech žáků a bude provázeno očekáváním reálných výsledků – znalostí a dovedností uplatnitelných v praktickém životě.

 

Hlavním záměrem práce školy je proto vychovat zdravě sebevědomého žáka. Škola vytváří pozitivní vztah ke vzdělání a motivuje k dalšímu celoživotnímu vzdělávání,  učí žáky logicky uvažovat a řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, respektovat práci druhých a poznávat své reálné možnosti v životní i profesní orientaci.

Vánoční vystoupení V.A v DPS Chotěšov

V pondělí 17. prosince se žáci V.A vydali potěšit svým vystoupením klienty Domova s pečovatelskou službou v Chotěšově. Nejprve zarecitovali několik vánočních básní, poté zahrála Lucie Rosenbergerová na flétnu a nakonec všichni společně zazpívali vánoční koledy. Jako každý rok vyráběli žáci napříč celou školou drobné dárečky pro seniory, spolu s nimi dostali také vánoční přání. Babičky a dědečkové nás vždy odměnili hlasitým potleskem a my jsme byli rádi, že jsme jim mohli tento sváteční čas zpříjemnit. Děkuji všem žákům, kteří se dnešního vystoupení zúčastnili a těším se na příště! Mgr. Olga Čmolíková