Kalendář akcí

29 čvn
Hlavní prázdniny
Datum 29.06.2019 0:00 - 01.09.2019 0:00

Meteostanice školy

Priority školy

 

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš školní vzdělávací program Tvořivá škola začíná větou: Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

V naší škole pracuje mladý a stabilní, plně kvalifikovaný učitelský sbor. V rámci základní školy provozujeme školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Jsme tradiční, moderně vybavená škola, která směle konkuruje velkým městským školám a v mnohém je i předčí. Záleží nám na kvalitním školním i zájmovém vzdělávání, které bude odrážet potřeby a zájmy všech žáků a bude provázeno očekáváním reálných výsledků – znalostí a dovedností uplatnitelných v praktickém životě.

 

Hlavním záměrem práce školy je proto vychovat zdravě sebevědomého žáka. Škola vytváří pozitivní vztah ke vzdělání a motivuje k dalšímu celoživotnímu vzdělávání,  učí žáky logicky uvažovat a řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, respektovat práci druhých a poznávat své reálné možnosti v životní i profesní orientaci.

ČERTOVSKÁ ŠKOLA V I.A

Žáci z I.A si 5. prosince 2018 vyzkoušeli ,,pekelnou" čertovskou školu. 

V českém jazyce jsme psali písmena a slabiky do rohu čerta, četli jsme slova, písmena a slabiky z Mikuláše. Při matematice jsme počítali příklady z čerta a Mikuláše, které jsme si poté dle výsledků vybarvili. Následně nás čekaly čertí hry v tělesné výchově. Společně jsme ozdobili stromeček. A v poslední hodině k nám zavítali čerti, andělé a Mikuláš. Žáci si převzali sladké balíčky, kde nalezli i novou psací potřebu- pero! Děti měly velkou radost a pero musely hned vyzkoušet.

Všem se den velice líbil a krásně jsme si ho všichni užili.

Mgr. Kateřina Rubášová