Kalendář akcí

18 čvn
Ručičky kraje
Datum 18.06.2019 9:00

vybraní žáci 5.- 8. ročníku

25 čvn
DJKT (Romeo a Julie)
Datum 25.06.2019 8:00 - 14:00

výběr žáků 8. tříd

26 čvn
Branný den
Datum 26.06.2019 8:00
27 čvn

ocenění úspěšných žáků, pěvecká a taneční vystoupení, rozloučení žáků 9. třídy

28 čvn
Vysvědčení
Datum 28.06.2019 8:00 - 9:00

Meteostanice školy

Priority školy

 

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš školní vzdělávací program Tvořivá škola začíná větou: Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

V naší škole pracuje mladý a stabilní, plně kvalifikovaný učitelský sbor. V rámci základní školy provozujeme školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Jsme tradiční, moderně vybavená škola, která směle konkuruje velkým městským školám a v mnohém je i předčí. Záleží nám na kvalitním školním i zájmovém vzdělávání, které bude odrážet potřeby a zájmy všech žáků a bude provázeno očekáváním reálných výsledků – znalostí a dovedností uplatnitelných v praktickém životě.

 

Hlavním záměrem práce školy je proto vychovat zdravě sebevědomého žáka. Škola vytváří pozitivní vztah ke vzdělání a motivuje k dalšímu celoživotnímu vzdělávání,  učí žáky logicky uvažovat a řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, respektovat práci druhých a poznávat své reálné možnosti v životní i profesní orientaci.

ZDRAVÁ PĚTKA

Žáci šesté a sedmé třídy si ve středu 14. listopadu užili příjemné dvě hodinky ve společnosti sympatické lektorky sdružení Zdravá pětka. S tímto sdružením, které se zabývá propagací zdravého životního stylu a správného stravování, spolupracuje naše škola již několik let. V předchozích letech probíhal program přímo ve třídách, kdy si žáci  s lektorkou povídali o zdravé výživě a následně podle receptů připravovali zdravé svačinky. Letos se celý program přesunul do školní cvičné kuchyňky a naskytla se tak příležitost přípravy složitějších pokrmů. Po teoretickém úvodu se děti rozdělily do skupinek a každá pak nachystala pokrm podle vylosovaného receptu. Všichni si společné kuchtění moc užili a zaslouženě si pak pochutnali na vlastnoručně uvařené thajské polévce, křupavé zdravé pizze nebo zapečených jablkách. 

HD