Kalendář akcí

18 dub
Velikonoční prázdniny
18.04.2019 0:00 - 22.04.2019 0:00
23 dub
OP minifotbal
23.04.2019 9:00 - 10:00
23 dub
Barevný týden v ŠD
23.04.2019 11:30 - 26.04.2019 16:00
23 dub
Exkurze do firmy Stölfig
23.04.2019 14:00

žáci VIII.A a VIII.B v rámci hodin PV

25 dub
Techmania - V.A
25.04.2019 8:00 - 14:00

Meteostanice školy

Priority školy

 

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš školní vzdělávací program Tvořivá škola začíná větou: Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

V naší škole pracuje mladý a stabilní, plně kvalifikovaný učitelský sbor. V rámci základní školy provozujeme školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Jsme tradiční, moderně vybavená škola, která směle konkuruje velkým městským školám a v mnohém je i předčí. Záleží nám na kvalitním školním i zájmovém vzdělávání, které bude odrážet potřeby a zájmy všech žáků a bude provázeno očekáváním reálných výsledků – znalostí a dovedností uplatnitelných v praktickém životě.

 

Hlavním záměrem práce školy je proto vychovat zdravě sebevědomého žáka. Škola vytváří pozitivní vztah ke vzdělání a motivuje k dalšímu celoživotnímu vzdělávání,  učí žáky logicky uvažovat a řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, respektovat práci druhých a poznávat své reálné možnosti v životní i profesní orientaci.

ZDRAVÁ PĚTKA

Žáci šesté a sedmé třídy si ve středu 14. listopadu užili příjemné dvě hodinky ve společnosti sympatické lektorky sdružení Zdravá pětka. S tímto sdružením, které se zabývá propagací zdravého životního stylu a správného stravování, spolupracuje naše škola již několik let. V předchozích letech probíhal program přímo ve třídách, kdy si žáci  s lektorkou povídali o zdravé výživě a následně podle receptů připravovali zdravé svačinky. Letos se celý program přesunul do školní cvičné kuchyňky a naskytla se tak příležitost přípravy složitějších pokrmů. Po teoretickém úvodu se děti rozdělily do skupinek a každá pak nachystala pokrm podle vylosovaného receptu. Všichni si společné kuchtění moc užili a zaslouženě si pak pochutnali na vlastnoručně uvařené thajské polévce, křupavé zdravé pizze nebo zapečených jablkách. 

HD