Kalendář akcí

18 čvn
Ručičky kraje
Datum 18.06.2019 9:00

vybraní žáci 5.- 8. ročníku

25 čvn
DJKT (Romeo a Julie)
Datum 25.06.2019 8:00 - 14:00

výběr žáků 8. tříd

26 čvn
Branný den
Datum 26.06.2019 8:00
27 čvn

ocenění úspěšných žáků, pěvecká a taneční vystoupení, rozloučení žáků 9. třídy

28 čvn
Vysvědčení
Datum 28.06.2019 8:00 - 9:00

Meteostanice školy

Priority školy

 

Mottem našeho vzdělávacího programu je: Učíme se ne pro školu, ale pro život. A náš školní vzdělávací program Tvořivá škola začíná větou: Je normální, když něco pokazíš, ale vždycky by sis měl/a vytvořit šanci, jak to napravit.

 

V naší škole pracuje mladý a stabilní, plně kvalifikovaný učitelský sbor. V rámci základní školy provozujeme školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Jsme tradiční, moderně vybavená škola, která směle konkuruje velkým městským školám a v mnohém je i předčí. Záleží nám na kvalitním školním i zájmovém vzdělávání, které bude odrážet potřeby a zájmy všech žáků a bude provázeno očekáváním reálných výsledků – znalostí a dovedností uplatnitelných v praktickém životě.

 

Hlavním záměrem práce školy je proto vychovat zdravě sebevědomého žáka. Škola vytváří pozitivní vztah ke vzdělání a motivuje k dalšímu celoživotnímu vzdělávání,  učí žáky logicky uvažovat a řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, respektovat práci druhých a poznávat své reálné možnosti v životní i profesní orientaci.

STREET HOCKEY CUP 2018

V úterý 11. 9. 2018 se v hokejbalové hale v Plzni na Košutce konal každoroční turnaj STREET HOCKEY CUP 2018 – B POOL. Celkem 6 týmů z Plzeňského kraje hrálo systémem - každý s každým, tři na tři na malé brány. Naši hráči na cestě za vítězstvím pohodlně vyhráli první 4 zápasy. V 5. zápasu, tentokrát již finálovém, se utkali s  týmem „Plzeňská Desítka“. Hráči ZŠ Chotěšov nasadili všechny síly, zapojili týmového ducha a s přehledem vyhráli i tento zápas. Se ziskem vítězných 15 bodů zářili jako vítězové a domů přivezli pohár za 1. místo. Za vynikající reprezentaci naší školy děkujeme žákům: Jáchym Baláž (V.A), Marek Mastný (VII.A), Jana Hofmanová (VIII.A), Tomáš Šedivý (VIII.A), Lukáš Teršl (VIII.A), Jan Fišer (VIII.A), Daniel Drda (VIII.A), Daniel Janda (VIII.B), Jaroslav Miňovský (VIII.B), Martin Mourek (VIII.B) a Adam Blahút (VIII.B). Velký dík patří samozřejmě také jejich trenérovi, který na naší škole pravidelně vede kroužek hokejbalu a vedl je i na tento turnaj, Mgr. Pavlu Káčerikovi.

Mgr. Olga Čmolíková