Vítáme Vás na našich nových stránkách. Vstup do ŠkolaOnline

Arrow up
Arrow down

Události

Lyžařský výcvik VII.tříd 04 bře 2018 12:00

Aktuálně

Dnes k obědu: nevaříme

Důležité informace

Naše škola se rozhodla zapojit do 3. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku s podtitulem Děti pomáhají dětem, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem v Ostravě-Hrabůvce.

Podmínka je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50Kč nebo libovolný finanční příspěvek (na částce se mohou děti složit jako skupina). Vybrané finance budou použity na převoz kol dětem do Afriky (Gambie).

50Kč investovaných do sněhuláka, při jehož stavbě se vaše dítě pobaví, žáci se stmelí, utuží se v nich sociální cítění a snad i pocítí, že se zapojili do něčeho, co pomůže, je dobře investovaných 50Kč.  Navíc stavba sněhuláků proběhne i formou soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka.  Odměnu za pomoc charitativní akci získají i vylosované školy (finanční odměna na vybavení školy ve výši 10 000 Kč či věcné dary, výherce bude vylosován v pořadu Sama doma).

Každá škola nominuje fotografii nejoriginálnějšího sněhuláka, z nichž pak bude veřejným hlasováním vybrán absolutní vítěz. Hlasování proběhne na facebookových stránkách projektu. Na fotce může být libovolné množství sněhuláků. Tvůrci nejoriginálnějších sněhuláků budou taktéž odměněni drobnými cenami.

Akce proběhne v odpoledních hodinách, mohou se jí zúčastnit i rodiče.

Bližší informace můžete nalézt na stránkách www.snehulaciproafriku.cz nebo u vedoucího ŠK Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . V loňském roce se zapojilo téměř 300 škol.

Kouzlo akce spočívá i v její nepředvídatelnosti – nedá se naplánovat přesně dopředu, s napětím budeme čekat na sníh a ze dne na den to spustíme. Nenechte si proto ujít toto adrenalinové čekání na sníh.

TERMÍN STAVĚNÍ

Ideální termín stavění je koncem ledna (bude upřesněn). Termín si lze upravit dle svých možností (nejzazší termín je však konec února). Stavět sněhuláky lze z kteréhokoli materiálu.

Na stránkách www.snehulaciproafriku.cz je připraveno tipovací on-line políčko - kdokoli se může zapojit a tipovat, kolik sněhuláků se postaví v rámci republiky. Žáci mohou tipovat a vyhrát nějakou drobnou africkou cenu.

Pojďme zaplavit republiku sněhuláky a pokusme se právě takto paradoxně, protože africké děti si sněhuláka ve své zemi nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem. 

Log in